Triglav Triatlon Bled 2019

 

SOBOTA, 7. SEPTEMBER 2019

Kraj: BLED – MALA ZAKA

Organizator: TRIATLONSKI KLUB TRISPORT KAMNIK

Vodja tekmovanja:  Miro KREGAR

Informacije: www.triatlon-bled.si

TEL: 041 641 527

E MAIL: miro.kregar@siol.net

Prijava/registration

TEKMOVALNE RAZDALJE IN ZVRSTI:

  • EVROPSKI MLADINSKI POKAL
  • CICI AKVATLON ZA OTROKE
  • SUPER SPRINT TRIATLON
  • STANDARD / OLIMPIK TRIATLON
  • TRIATLON ZA VSAKOGAR
  • ŠTAFETNI TRIATLON
  • PARATRIATLON
  • AKVABIKE

EVROPSKI MLADINSKI POKAL ŠTEJE ZA:

  • ETU MLADINSKO TOČKOVANJE (12 tekem v Evropi)
  • ALPE ADRIA TRIATLONSKI POKAL

STANDARD / OLIMPIK TRIATLON ŠTEJE ZA:

  • SLOVENSKI POKAL TZS (8 tekem v SLO)
  • DRŽAVNO PRVENSTVO TZS
  • SUPER POKAL TZS (4 tekme v SLO / DP – AKVA, DUA, SPRINT IN STANDARD)
  • ALPE ADRIA TRIATLONSKI POKAL (8 tekem – 2 x IT, AUT, HR, SLO)
  • POKAL ŠTIRIH NARODOV (4 tekme – 1 x IT, AUT, NEM, SLO)

AKVABIKE  ŠTEJE ZA:

  • DRŽAVNO PRVENSTVO TZS (standard razdalja)
  • MULTISPORT POKAL TZS

SUPER SPRINT TRIATLON ŠTEJE ZA:

  • SLOVENSKI POKAL TZS (7 tekem v SLO)
  • ALPE ADRIA TRIATLONSKI POKAL (8 tekem – 2 x IT, AUT, HR, SLO)

CICI AKVATLON  ŠTEJE ZA:

  • SLOVENSKI CICI POKAL TZS (11 tekem v SLO)
  • ALPE ADRIA TRIATLONSKI POKAL (8 tekem – 2 x IT, AUT, HR, SLO)

1.- CICI AKVATLON ZA OTROKE

MC in C: 50 m plavanja – 500 m teka

D1: 200 m plavanja – 1200 m teka

KATEGORIJE

 

MCM / MCF Mlajši Cicibani in cicibanke 7 let in mlajši 2012 in mlajši
CM / CF Cicibani in cicibanke 8 in 9 let   2011 – 2010
D1M / D1F Mlajši dečki in deklice 10 in 11 let   2009 – 2008

 

2.- SUPER SPRINT

300 m plavanja,

13 km kolesarjenja,

3 km teka

KATEGORIJE

 

D2M / D2F Starejši dečki in deklice 12 in 13 let   2007 – 2006
KM / KF Kadeti in kadetinje 14 in 15 let   2005 – 2004
M1M / M1F Mlajši mladinci in mladinke 16 in 17 let   2003 – 2002

 

3.-STANDARD / OLIMPIK TRIATLON

1500 m plavanja,

40 km kolesarjenja

10 km teka

Tekmuje se tudi za DENARNE NAGRADE.
Pogoj za denarno nagrado je manj kot 10 % zaostanka za zmagovalcem

Na standard / olimpik razdalji bo ČASOVNA ZAPORA:
kdor po 2 urah in 15 minutah ne konča s plavanjem in kolesarjenjem bo zaustavljen v Mali zaki na krožišču.

 

 STAROSTNE KATEGORIJE

 

M2M / M2F Starejši mladinci in mladinke 18 in 19 let   2001 – 2000
E1M / E1F Člani in članice I 20 do 29 let   1999 – 1990
E2M / E2F Člani in članice II 30 do 39 let   1989 – 1980
V1M / V1F Veterani in veteranke I 40 do 44 let   1979 – 1975
V2M / V2F Veterani in veteranke II 45 do 49 let   1974 – 1970
V3M / V3F Veterani in veteranke III 50 do 54 let   1969 – 1965
V4M / V4F Veterani in veteranke IV 55 do 59 let   1964 – 1960
V5M / V5F Veterani in veteranke V 60 do 64 let   1959 – 1955
V6M / V6F Veterani in veteranke VI 65 do 69 let   1954 – 1950
V7M / V7F Veterani in veteranke VII 70 in več let   1949 in manj

 

4.-TRIATLON ZA VSAKOGAR

300 m plavanja,

13 km kolesarjenja,

3,3 km teka

 

KATEGORIJE

 

M3M / M3F Starejši mladinci in mladinke 19 let in mlajši   2000 in mlajši
E3M / E3F Člani in članice 1 20 do 35 let   1999 – 1984
E4M / E4F Veterani in veteranke 1 36 do 50 let   1983 – 1969
E5M / E5F Veterani in veteranke 2 51 in starejši   1968 in starejši

5.-ŠTAFETNI TRIATLON ZA PODJETJA IN ZDRUŽENJA

300 m plavanja,

13 km kolesarjenja,

3,3 km teka

 

ČLANSKE ŽENSKE, MOŠKE IN MEŠANE EKIPE

Trije tekmovalci

(plavalec, kolesar in tekač)

 

DUATLONSKA ŠTAFETA – DVA TEKMOVALCA

(plavalec in duatlonec oz. druge možnosti)

 

 KATEGORIJE

ZM.    moška ekipa

ZF.    ženska ekipa

ZX.    mešana ekipa

ZD.    duatlonska štafeta

5. EVROPSKI MLADINSKI POKAL / ETU JUNIOR CUP

400 m plavanja,
13 km kolesarjenja,
3,3 km teka

KATEGORIJE
ETU – M1. – ml.mladinci / mladinke 2003 – 2002
ETU – M2. – mladinci / mladinke 2001 – 2000

Prijava je možna samo preko nacionalne panožne zveze. / Registration is possible only by yours national triathlon union.

  1. AKVABIKE / AQUABIKE (NOVO / NEW!!! )

1500 m plavanja,

40 km kolesarjenja

STAROSTNE KATEGORIJE (enake kot na Standard triatlonu)

M2M / M2F Starejši mladinci in mladinke 18 in 19 let   2001 – 2000
E1M / E1F Člani in članice I 20 do 29 let   1999 – 1990
E2M / E2F Člani in članice II 30 do 39 let   1989 – 1980
V1M / V1F Veterani in veteranke I 40 do 44 let   1979 – 1975
V2M / V2F Veterani in veteranke II 45 do 49 let   1974 – 1970
V3M / V3F Veterani in veteranke III 50 do 54 let   1969 – 1965
V4M / V4F Veterani in veteranke IV 55 do 59 let   1964 – 1960
V5M / V5F Veterani in veteranke V 60 do 64 let   1959 – 1955
V6M / V6F Veterani in veteranke VI 65 do 69 let   1954 – 1950
V7M / V7F Veterani in veteranke VII 70 in več let   1949 in manj

ČASOVNIK PRIREDITVE – TIME SCHEDULE 

Petek / Friday – 6.09.2019 (Mala Zaka)

Čas / Time Dejavnost Activity
16:00 Ogled plavalne proge ETU junior cup Swim course familiarization ETU
17:00 Skupinski ogled prog (s kolesi) ETU junior cup Race course familiarization (by bike) ETU junior cup
18:00-19:30 Registracija ETU junior cup Registration ETU junior cup
19:30 Navodila organizatorja za ETU junior cup Briefing – race instructions – ETU junior cup

Sobota / Saturday – 7.09.2019 (Mala Zaka)

Čas/time Dejavnost Activity
 07:00-08:00 Pregled opreme ETU junior cup Race equipment check ETU junior cup
 08:00-13:00 Dvig startnih številk-cici, s.sprint,štafete,olimpik Registration-cici, s.sprint, relay, olimpic
 08:00-08:30 Odprt menjalni prostor ETU junior cup M/Ž Transition area open ETU junior cup M/W
 08:45 Predstavitev tekmovalk v plavalnem startnem prostoru-ETU junior cup Presentation of competitors in swimming start area ETU junior cup-women
 09:00 Start ETU junior cup-ženske Start ETU junior cup-women
 09:45 Predstavitev tekmovalcev v plavalnem startnem prostoru-ETU junior cup Presentation of competitors in swimming start area ETU junior cup-men
 10:00 Start ETU junior cup-moški Start ETU junior cup-men
 cca 10:50 Konec dirke ETU junior cup ETU junior cup race finished
 11:00 Podelitev cvetja ETU junior cup Flower ceremony for ETU junior cup
 11:00-11:30 Izpraznitev menjalnega prostora ETU junior CUP Transition area ETU junior cup must be emptyed
 11:05 Navodila organizatorja CICI Briefing-race instructions CICI
 11:15 Start CICI akvatlon 1 (A, B) Start CICI aquathlon 1 (A, B)
 11:25 Start CICI akvatlon 2 (C) Start CICI aquathlon 2 (C)
 11:00-11:30 Odprt menjalni prostor za s.sprint,tri za vse, štafete Transition area open s.sprint,t. for everybody,relay
 11:45 Navodila organizatorja s. sprint, tri za vse, štafete Briefing-race instructions s.sprint,t. for everybody, relay
 12:00 Start moški-s. sprint, t. za vse, M. štafete Start men- s.sprint, t. for everybody, men relay
 12:05 Start ženske-s. sprint, t. za vse, Ž.+mešane štafete Start women- s.sprint, t. for everybody, women and mixed relay
 cca 13:10 Konec dirke s. sprint, t. za vse, Ž.+mešane štafete S. sprint, t. for everybody and relay race finished
 13:15 Razglasitev rezultatov CICI A,B,C Award ceremony CICI A,B,C
13:00-13:30 Menjalni prostor odprt za OLIMPIK Transition area open for OLIMPIC
  13:40 Navodila organizatorja OLIMPIK Briefing-race instructions OLIMPIC
 13:50 Start OLIMPIK moški Start OLIMPIK men
14:00 Start OLIMPIK ženske

START AKVABIKE / AQUABIKE

Start OLIMPIK woman

START AQUABIKE

 14:50 Start tekme POGANJALČKOV Start Children push up bikes race
 16:15 Časovni limit za kolo na OLIMPIKU Cut off time for bike course OLIMPIC
 17:30 Konec dirke OLIMPIK End of the race OLIMPIC
 18:30 Razglasitev rezultatov Award ceremony OLIMPIC

Na olimpiku bo ČASOVNA ZAPORA:
kdor po 2 urah in 15 minutah ne konča s plavanjem in kolesarjenjem bo zaustavljen v Mali zaki na krožišču.

 

SPLOŠNA PRAVILA

VSI UDELEŽENCI TEKMUJEJO NA LASTNO ODGOVORNOST!

Tekmuje se po pravilih TZS in ETU, na lastno odgovornost. Vožnja v zavetrju je dovoljena za isti spol, zavetrje žensk za moškimi in obratno ni dovoljeno. Čelade obvezne.   Zmanjšana ali nepravilno nošena štartna številka (tek spredaj, kolo zadaj) je vzrok za diskvalifikacijo. Prav tako neupoštevanje navodil redarske in varnostne službe ter normativov TZS in ETU.

PRIJAVE IN PLAČILO

Prijave: SPLETNA PRIJAVNICA  na www.prijavim.se

Denar za plačilo štartnine pa nakažete na: TK Trisport Kamnik, Zg. Stranje 47, 1242 Stahovica TRR: SI56 0222 2025 4875 993 – Nova Ljubljanska Banka, Trg republike 3, 1000 Ljubljana. Vse bančne provizije gredo v breme plačnika.

IBAN: SI56 0222 2025 4875 993
swift: LJBASI2X

Konec predprijav:

PONEDELJEK  26.8.2019 do 24:00.  (predprijava je upoštevana, ko je vplačana)

Prijave preko interneta so po ponedeljku (26.8.2019) zaprte!!!   Možna je še prijava na dan prireditve, vendar je cena višja.

ŠTARTNINE

Dist / date do/till  26. 8.2019 na dan tekmovanja / on race day
Poganjalčki

ETU

0

60

0

60

CICI / kids 5 10
Tri za vse / Tri for everybody (Media) 30 40
Super sprint 30 40
Standard / Olimpik 35 45
štafetni (3) / tri relay / media 75 90
štafetni (2) / Dua relay (media) 55 70

DOSTOP IN IZVOZ Z AVTOMOBILI DO MALE ZAKE (veslaški center)

Parkiranje bo omogočeno na križišču Rečiške ceste (na Pokljuko) in Kolodvorske (proti Mali zaki).

Parkirišče bo označeno z dovolj parkirnimi prostori, nahaja se 800 m pred Malo zako.

Dostop do Male zake bo možen po naslednjem časovnem razporedu:

 

ZAPRTA / ODPRTA URA TRAJANJE
Popolna zapora ceste: 8:45 – 10:30 1:45
Cesta odprta: 10:30 – 11:45 1:15
Popolna zapora ceste: 11:45 – 12:45 1
Cesta odprta: 12:45 – 13:45 1
Popolna zapora ceste: 13:45 – 16:15 2:30
Cesta odprta: Po 16:15

Na voljo so vam sledeča PARKIRIŠČA:

  • na Železniški postaji (Kolodvorska ulica – 300 m od Male Zake)
  • v Veliki Zaki (camping – 800 m od MZ)
  • na Pristavi (cesta za Bohinj – 1,8 km od MZ)
  • v samem Bledu – parkirna mesta (1,8 km od MZ)
  • na križišču Rečiške in Kolodvorske ceste (800 m od MZ).

Prireditveni prostor je v veslaškem centru v Mali Zaki.

NAGRADE

Vsi, ki se bodo udeležili triatlona, bodo prejeli topel obrok, pijačo in majico. Prvi trije v kategorijah dobijo medalje in praktične nagrade v skupni vrednosti preko 1.000 eur.

Prvih pet moških in žensk v standard / olimpik triatlonu prejme denarne nagrade v skupni vrednosti 1.500 eur (300-200-100-80-70), prvi trije absolutno pokale.

NAMESTITEV NA BLEDU

Triglav Triatlon Bled – nastanitve/accomodation

Vsem udeležencem Triglav Triatlona Bled 2019, ki nameravajo prenočiti na Bledu priporočamo, da si čim prej rezervirajo nastanitev. V pomoč vam prilagamo razpredelnico nekaterih ponudnikov nastanitve na Bledu, ki imajo trenutno še proste kapacitete.

 

 NASTANITVE NA BLEDU – klikni in rezerviraj svojo nastanitev

Triglav triatlon Bled

Plavanje:
v obliki trikotnika v Mali Zaki, pričakovana temperatura vode je 20-22 stop. C.,

Na standard triatlonu in Akvabike u  se plava 2 kroga.

Kolesarjenje:
(krog – 5,7 km: iz Male Zake, do Zake, po levi proti Pristavi, obrat, Zaka, vzpon do žel. postaje, po Župančičevi spust do Male Zake)

Standard / olimpik triatlon – 7 krogov

ETU mladinski pokal – 2 kroga
triatlon za vsakogar – 2 kroga

štafetni triatlon – 2 kroga

super sprint – 2 kroga

Tek:
(krog-3,3 km: po cesti pod gradom do parkirišča v mestu, obrat in nazaj)

Standard / olimpik triatlon – 3 kroge

ETU mladinski pokal – 1 krog
triatlon za vsakogar – 1 krog
štafetni triatlon  – 1 krog

cici akvatlon -1 manjši krog